Ptak Warsaw Expo powrócił do organizacji targów.

„Jako obiekt i organizator jesteśmy gotowi do pełnego restartu, zarówno pod względem organizacyjnym, jak również od strony bezpieczeństwa sanitarnego. Należy jednak pamiętać, że powołanie do życia jakiejkolwiek imprezy targowej, wymaga współpracy z setkami wystawców reprezentujących różne branże i tutaj pojawiają się problemy będące pokłosiem pandemii. Wiele firm prezentujących swoje produkty, usługi, czy rozwiązania technologiczne podczas targów, cały czas pracuje w oparciu o procedury bezpieczeństwa odgórnie zakazujące udziału w dużych spotkaniach biznesowych. Liczne grono naszych wystawców boryka się z problemami finansowymi, brakiem nowości rynkowych, czy nawet komplikacjami organizacyjnymi związanymi z podróżowaniem. W świetle powyższego zmuszeni byliśmy do przesunięcia terminu wybranych wydarzeń na 2021 rok, który wierzymy, pozwoli nam na realizację kalendarza targowego w pełnym zakresie.
Powracając do bieżącej działalności Ptak Warsaw Expo, z dumą mogę poinformować, że w sierpniu przeprowadziliśmy pierwszą imprezę w czasie trwania pandemii – Warsaw Oldtimer Show, która okazała się olbrzymim sukcesem. Odwiedziło nas przeszło 12 000 zwiedzających i jak na chwilę obecną było to największe wydarzenie targowe po ogłoszeniu restartu branży wystawienniczej. Dwa miesiące wcześniej, w czerwcu br w naszym obiekcie miały miejsce również egzaminy adwokackie i radcowskie.

W sezonie jesiennym nie wykluczamy jeszcze 8 imprez targowych.
Już za kilka dni otwieramy jedyne stacjonarne wydarzenie dla branży stomatologicznej -Warsaw Dental Medica Show. Zaledwie tydzień później odbędzie się BIOEXPO Warsaw, również jedyne wydarzenie branży BIO w tym roku. Pod koniec października przeprowadzimy dwie równoległe imprezy: Warszawski Salon Jachtowy oraz Camper&Caravan Show. W listopadzie czekają nas kolejne imprezy, m. in. Warsaw Industry Week- największe targi realizowane z myślą o branży przemysłowej, którym towarzyszyć będzie Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0.

Biorąc pod uwagę wytyczne i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego obiekt targowo-kongresowy PTAK Warsaw Expo spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pośród tego typu ośrodków w całej Europie Środkowej. Dysponujemy 143 000 m kw. powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w targach ponad 57 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 2,5 m kw./osobę). Dodatkowo posiadamy niemałe doświadczenie w przygotowaniu wydarzeń z zachowaniem wytycznych bezpieczeństwa sanitarnego, które na bieżąco konsultujemy z lokalnym odziałem Sanepidu. Posiadamy także aktualną opinię Powiatowej Stacji Epidemiologicznej wydaną na podstawie kontroli dotychczas zorganizowanych wydarzeń. Wszystko to stanowi o atrakcyjności naszego obiektu, również dla organizatorów zewnętrznych, wykorzystujących nasz obiekt pod realizację własnych wydarzeń. Już dziś możemy oficjalnie zakomunikować, że nasz obiekt został wybrany na podwójnego gospodarza WORLD OF COFFEE – największej branżowej imprezy kawowej na świecie, która odbędzie się w czerwcu 2022 i 2024”.