Branża targowa budzi się z letargu

Inicjatorem powrotu branży do działalności w zakresie realizacji wydarzeń targowych jest Ptak Warsaw Expo. Pierwsze imprezy zaplanowane zostały na wiosnę 2021 roku.

Po wielu miesiącach przestoju spowodowanego pandemią Covid-19 i wprowadzonymi z tego względu obostrzeniami – branża targowa liczy straty. Przedstawiciele obiektów targowych oraz firmy prowadzące tzw. działalność okołotargową mogą w tej chwili skorzystać z pomocy finansowej, jaką oferuje im Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0, jednak do pełnej regeneracji branży niezbędny jest powrót do organizacji targów.

Pierwsze kroki w tym kierunku podejmuje Ptak Warsaw Expo, prezentując swój nowy kalendarz na 2021 rok – Mając nadzieję, że 2021 rok będzie sprzyjał pozytywnym zmianom, umożliwiając odbudowanie relacji biznesowych i wzajemnego zaufania, Ptak Warsaw Expo wkrótce udostępni swoje hale spragnionym bezpośrednich spotkań i rozmów na tle biznesowym przedsiębiorcom.

Organizatorzy rozpoczną sezon targowy od znanych już wydarzeń, których poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Wśród najbliższych zaplanowanych na 2021 rok imprez targowych znajdują się takie, jak: Centralne Targi Rolnicze, Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – Green Days, Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Food Tech Expo – Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych.

W trakcie wszystkich imprez uczestników czekają wystawy produktów, maszyn i urządzeń oferowanych przez wiodące firmy, ale także debaty, seminaria i panele branżowe podnoszące najistotniejsze problemy danego sektora. Pandemia koronawirusa spowodowała znaczne straty w wielu sektorach gospodarki. Istotne wydaje się zatem budowanie przestrzeni do dialogu oraz dyskusji na temat możliwości i wyzwań przed jakimi staną poszczególne branże w 2021 roku.

Ogromną wartością i jednocześnie głównym celem targów jest możliwość zaprezentowania swoich towarów i usług przez wystawców, dla których udział w tego typu wydarzeniach jest podstawową formą marketingu i sprzedaży. Z kolei odwiedzający, w jednym miejscu i czasie mogą zapoznać się z ofertą setek firm, a także poznać trendy rynkowe i najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu. Ptak Warsaw Expo zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby przedsiębiorcy, po wielu miesiącach zdalnej komunikacji, mogli spotkać się twarzą w twarz i zbudować trwałe stosunki handlowe.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń w Ptak Warsaw Expo: https://warsawexpo.eu/kalendarz-targowy/